neljapäev, 24. mai 2018

Viimane aeg oleks vast ära märkida, et mu boss on Gilles Frede ning tema poeke on selline: http://www.frede-tapissier-deco.fr. 

Tänane päev algas selle teadmisega, et bossi kuni lõunani pole. Pean tunnistama, et kõik töötajad olid kuidagi veidi avatumad. Juhendamise kohustus oli pandud äri järgmisele mehele nimega Jean-Mischel (edaspidi kirjutan koduselt Mihkel). Uus õpetaja oli alguses ärevuses (eks ikka selle keele probleemi pärast), aga kuna ma tunnustavalt talle muudkui naeratasin ja püüdsin (oma miimika abil) väga asine olla, siis tal pinge langes ning pean ütlema, et koostöö sujus suurepäraselt. Tänase päeva nimeks võiks olla ilmselt "modellerimine". Terve päeva modelleerisin. Ilmselt seetõttu pole ka palju juttu ega pilte. Variant on see, et tegemist ongi keerulise tegevusega, samas jääb alati võimalus, et olen lihtsalt pika taibuga. Teisalt pean möönma, et Louis XV, prantsuse stiilis tooli tegemine on ju ikkaga esmakordne projekt. Neljanda ja viienda tooli puhul läheks ehk kiiremini;)

Esmalt pidin millimeetri täpsusega nõeltega markeerima polstri läbiõmblemise kohad (ma vabandan, kui ei kasuta korrektseid termineid, võite nüüd ja edaspidi mind kommentaarides kenasti parandada). Mõõtmisel oli abiks topeltpitsnõel.

Tõesti iga millimeeter oli kalkuleeritud. Topeltspits pihku ja toimetama. Ega see lihtne olnud - õmmelda selliselt, et kogu polster kaasas, samas ilma vedrudeta ning pistete vahemaad korrektsed. Rahulik ja mõnus tegevusi oli, aga aega võttis see toimetamine.



Siin siis valmis ja pingutatud produkt.


Järgmiseks tuli lisada esiservale veidi (st tunnetuslik kogus) heina. Mainin siin juures, et kuna tool on esimene, siis tunnetuse leidmine on suhteliselt keeruline, seda enam, et puudub arusaam milline on see valmis versioon asjast.


Eile ühes kommentaari vastuses olin veidi mures, et prüüli pole veel näinud. Täna "prüüli-poiss" leiti üles, pidin ju modellerima hakkama. Selline korralik, käepärane, laia labaga. 


No jah, siis uus boss Mihkel ütles, et nüüd tuleb modelleerima hakata. Väga siiralt seletas mulle prantsuse keeles ka kuidas see umbes toimuda võiks. Tõlgil oli raskusi. Mihkli käte liigutuste järgi sain veidi aimu, aga ütlen ausalt, kuna mul puudus arusaam, mis on oodatud eesmärk, siis jäi see jälle mulle veidi segaseks. Ma siis muheledes mainisin enda kõrval seisvale Marile (hääldage siis seda ilusat nime prantsuse päraselt, onju), et jube raske on midagi ette kujutada mida pole näinud. Selle peale Mihkel kõndis minema ja tuli tagasi sellise tooliga (all pildil). Et see ongi see kuhu ma peaks oma tooliga jõudma. Mari ütles, et see on bossi tehtud ja et see on suurpärane. Olin temaga nõus:).


Siin siis pildike minu modelleerimise tööst... Mässasin kaua - vaatamata sellele, et visuaalne element oli olemas. Polstri esiserv peab olema sätitud raami järgi - väga voolujooneline. 


Ma muudkui silusin, lõin naelu, silusin, kiskusin naelu jälle välja, siis jälle silusin. Mingi hetk Mihkel astus ligi ja pakkus, et teeb nurga ära, näidseks.



Siin siis minu tehtud esinurk ka. Võimalik, et homme peab ümber tegema :) või noh, parendama.


 Siin siis esiserv tänase päeva lõpuks...


Rõõmu teeb tegelikult see, et boss ja tema alluvad (Mihkel ja Mari) on head õpetajad. Lasevad mul rahulikult möllata ja toimetada. Tänaseks olen saanud selguse, et tegelikult kaks vanemat daami, kes käivad ka seal toimetamas, ei ole mitte töötajad vaid samuti praktikandid. Viimased 3 päeva õmblevad oma toolidele kante:). Seega võin järeldada, et bossil seda õpilaste juhendamise kogemust vast ikka on.

Toon veel mõned näited meie salongist:


Alloleva tooli puhul on minu jaoks uudne leid see esinurga lahendus...



All pildil olevad toolid lähevad Abu Dhabisse. Kaks tooli ja meeletu hunnik samast kangast kardinaid (õmbleja tegeleb nendega kogu see aeg mis ma seal olen olnud). Boss on väga uhke nende toolide (või siis tellimuse) üle.

Allolev nahtool on ilmselt mingi oluline kaubamärk sellele ettevõttele. Viimased päevad hooga vormivad neid. Minu jaoks on väga huvitav jälgida kuidas Mihkel neid kokku paneb. Nahka mitte ei niisutata vaid kastetakse üleni ämbrisse, ehk siis töödeldakse nagu märga kaltsu. Päris huvitav.


Ja viimase tooliga oli huvitav täna teada saada, et tegemist on puhtalt porolooni teosega. Minu tool peaks ka umbes sellise formaadiga tulema :).


3 kommentaari:

  1. Kadestamisväärselt vinge salong paistab olevat ja suur tänu Sulle, Astra nii sisukate blogisissekannete eest, jube põnev on jälgida :D

    VastaKustuta
  2. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

    VastaKustuta
  3. Esmaspäev on meil vaba, tuleme läbi arvatavasti :)

    VastaKustuta