teisipäev, 29. mai 2018

Päev teksidega:).

Muidugi alustasin sealt, kus mul eile pooleli jä - lõpetasin kandiõmblused. Kõige viimaseks jäi  tagmine serv. Ega need õmblused lihtsad ei olnud, arvestades seda, et boss käis korduvalt joonlauaga serva kallet kontrollimas. Lõpuks sain isegi kiita. Boss astus juurde ütles, et (kohaliku kutsekooli) diplom oleks mul käes. Tema hindaks tehtud tööd 20 punkti süsteemis 16-le. Ning lisas, et kuna see on mu esimene selline töö, siis tulemus on väga hea. Võib öelda, et ta oli tulemusega rahul. Prantsuse boss on hakkanud sulama - muudkui kiidab.. 


Järgmiseks oli vaja polster üle pingutada. Seda näitas ja toimetas üks töötajatest.


Ja nüüd selgus, et esteetiline välimus on ikkagi oluline. Boss käskis kõik ripakil olevad sõlmede otsad polstrisse tõmmata. Kästud, tehtud. Allolev pilt, siis kõikide vajalike pingustega ning rippuvatest nööriotstest vaba.




Järgmiseks tuli paigaldada hobusejõhv. Selleks pidin polstrile tegema vajalikud aasad.


Järgmiseks juba jõhviga kaetud tool. Boss jäi jõhvi paigutuse ja paksuse jms väga rahule. Ei sasinudki miskit enamat ümber. Ju mul oli miski vajalik tunnetus olemas....


Ja nüüd kõige olulisem - teksid. Pean tunnistama, et tekside ja naeltega möllamine on minu jaoks esmakordne. Mainisin seda ka varasemas postituses. Siiani olen polsterdamisel toimetanud vaid klabripsütoli ja klambritega. 


Mõned päevad tagasi, kui naeltega pidin polstrit kinnitama, siis oli see mõnevõrra lihtsam. Täna sai uueks kogemuseks asjaolu, et kui ma paigaldatava vaheriide toolil kenasti pingule tõmbasin, siis ei olnud mul tõesti muud võimalust, kui ühe käega hoida kangast ja teisega virutada haamer teksiga täpselt "õigesse" kohta. Pildil on minu tööriist - magnetiga haamer koos teksiga. Ütleks, et väga põnev kogemus. 


Kuna pealiskanga kinnitamiseks pidi jääma vajalik ruum, siis teksid pidid maabuma väga konkreetses kohas:). Mõnus pusimine oli. 



Ja muidugi pingutus pidi korrektne olema.


Õhtuks said ka kõik tooli nurgad tehtud. Kui boss käis nurkade vormistamist näitamas, pani haamriga paar laksu teksist mööda (no oli keeruline koht ka), muigas ja viitas peaga klambripüstolile ning ütles midagi. Keelest ei saanud aru, aga kehakeel ütles kõik:) - ka tema armastab klambripüstolit. Siin veel kaks pilti tooli olukorrast päeva lõpus.



Veel üks väike ilus lisa tänase päeva lõppu. Nagu juba teada, siis toimetan Louis XV stiilis tooliga. Seoses sellega leidis minu õpingukaaslane Sirli ülilahedad pildid, kuidas tooli jalgade järgi nende stiili/aega määrata. Tema lahkel loal jagan seda leidu teiega. Pildid on raamatust The Furniture Bible: Everything You Need to Know to Identify, Restore & Care for Furniture (by Christophe Pourny).







1 kommentaar: